បណ្ឌិត កែរ រដ្ឋា ប្រគល់អាយកូមចំនួន ៣០គ្រឿងជូន​ប្រជាការពារនៅឃុំហោងសំណំ​ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ដើម្បីប្រើ​ប្រាស់សម្រាប់រក្សា​សន្តិសុខជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុង​ភូមិ​ឃុំ
Posted By: RoogRog Robot | 01-Apr-2025 09:41:23
(កំពង់ស្ពឺ)៖ ​បណ្ឌិត កែរ រដ្ឋា រដ្ឋលេខាក្រសួងសុខាភិបាល និង​ជាសមាជិក​គណៈកម្មាធិការកណ្តាល សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា​ និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាល ចុះជួយឃុំហោងសំណំ នៅថ្ងៃទី៣០​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥​ បាន​ប្រគល់​អាយកូមចំនួន៣០គ្រឿង​ជូន​ប្រជាការពារនៅឃុំហោងសំណំ​ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ក្រោយ​បាន​ប្រគល់​ជូន ​ឯកសណ្ឋាន​ប្រជា​ការ​ពារ​រង្វាន់​ចំនួន ៩០កំប៉្លេ​ កាលពីថ្ងៃទី២១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤​កន្លង​ទៅ​ ដើម្បី​ប្រើ​ប្រាស់​ការ​ពារ​ រក្សា​សន្តិសុខ​ សុវត្ថិភាព​ ក្នុង​ភូមិ​ឃុំ​របស់​ខ្លួន​។
នាឱកាសនោះ​ ​បណ្ឌិត​ កែរ​ រដ្ឋា​ បានផ្តាំផ្ញើការសួរសុខទុក្ខ ពីសំណាក់លោក​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាល ចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងលោក ប៊ិន ត្រឈៃ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាល ចុះមូលដ្ឋានស្រុកឱរ៉ាល់ ដល់ប្រជាការពារទាំងអស់ ដែលលោកប្រធានតែងតែគិតគូរពីសុខទុក្ខ និងជីវភាពរស់នៅរបស់ពួកគាត់ និងជូនពរពួកគាត់ជួបប្រទះតែសុខភាពល្អ សំណាងល្អ និងជោគជ័យគ្រប់ភារកិច្ច ។
លោក​បណ្ឌិត​ បានជម្រាបជូនអង្គពិធីអំពីការខិតខំ ប្រឹងប្រែងរបស់ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាតាំងពីសម័យកាល សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ជានាយករដ្ឋមន្ត្រី និងសម័យសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជានាយករដ្ឋមន្ត្រីនិតីកាលទី៧ បានអភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិកម្ពុជា​ឱ្យរីកចម្រើនជឿនលឿន រុងរឿងថ្កុំថ្កើងរហូតដល់សព្វថ្ងៃនេះ និងបន្តអភិវឌ្ឍបន្ថែមទៀត ដើម្បីឱ្យក្លាយជាប្រទេសអ្នកមានកម្រិតមធ្យមក្នុងឆ្នាំ ២០៣០ និងជាប្រទេសអ្នកមានកម្រិតខ្ពស់ក្នុងឆ្នាំ២០៥០ ។
លោក​បណ្ឌិត​ បានសំណូមពរដល់ប្រជាការពារទាំងអស់ បំពេញនូវតួនាទីភារកិច្ច ការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព ជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងភូមិឃុំរបស់ខ្លួន តាមគោលនយោបាយភូមិឃុំ/សង្កាត់មានសុវត្ថិភាពរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ។
ក្នុង​ឱកាស​ចូល​ឆ្នាំ​ខ្មែរ​ប្រពៃណីជាតិ​ខាង​មុខ​ លោក​បណ្ឌិត​ បាន​ជូនពរ​ជ័យ​ សីរីមង្គល​ វិបុល​សុខ​ និង​ជូន​ថវិកា​ប្រជា​ការ​ពារ​ម្នាក់ៗ​ ៣ម៉ឺនរៀលបន្ថែមទៀត។
នាថ្ងៃ​ដដែល​ បណ្ឌិត​ កែរ រដ្ឋា រដ្ឋា​ អនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាលចុះមូលដ្ឋាន ស្រុកឱរ៉ាល់ និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះជួយឃុំ ហោងសំណំ បាន​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​កិច្ច​ប្រជុំ​បូក​សរុប​លទ្ធផល​ការងារ​ប្រចាំ​ខែ​កុម្ភៈ​ និង​លើក​ទិសដៅ​អនុវត្ត​ការងារ​ខែ​មេសា​ឆ្នាំ​ ២០២៥​ ដែល​មាន​សមាសភាព​ចូលរួម​ គណៈអចិន្រៃ្តយ៍​គណបក្ស​ឃុំ​ ក្រុមប្រឹក្សាគណបក្សឃុំ ប្រធាន​ អនុប្រធាន​ និង​ជំនួយការ​សាខា​បក្ស​ភូមិ​ទាំង​៩​ សរុប​២៦នាក់​។
ក្នុង​ឱកាស​ចូល​ឆ្នាំ​ខ្មែរ​ប្រពៃណីជាតិ​ខាង​មុខ​ លោក​បណ្ឌិត​បាន​ជូនពរ​ជ័យ​ សីរីមង្គល​ វិបុល​សុខ​ និង​ជូន​ថវិកា​សមាជិក​ម្នាក់ៗ​ ៥ម៉ឺនរៀល​ផងដែរ​៕